Zavřít X :

Knihkupectví Jaroslava Gazárková

Sokolovská 391, 793 51 Břidličná, IČ: 607 58 007, e-mail: knihkupectvi@bruntalsko.com, tel: 737 904 092, č.ú: 2300531654/2010

Knihkupectví Jaroslava Gazárková

Humří letopisy, Linda Greenlaw

EAN:
9788072146970
Dodací lhůta (dny)
Skladem
Naše původní cena s DPH :
199 Kč
Naše nová cena s DPH :
80 Kč
Běžná cena s DPH :
199 Kč
Ušetříte:
119 Kč
Autor:
Linda Greenlaw

Drama z maloměsta

Linda Greenlaw: Humří letopisy

Po sedmnácti letech na moři Linda Greenlaw usoudila, že je na čase si od práce kapitánky rybářského člunu odpočinout, i když jí tato profese získala přední úlohu v Dokonalé bouři Sebastiana Jungera a portrét v následném filmu. Měla pocit, že se potřebuje vrátit domů - na maličký ostrov deset kilometrů od pobřeží státu Maine, kde žije 70 stálých obyvatel, z nichž 30 je jejích příbuzných. Bude se věnovat prostšímu životu; nastěhuje se zpět k rodičům a zase je bude poznávat; stane se profesionální lovkyní humrů; a najde si muže, postaví dům, bude mít děti a usadí se.
Jenže všechno nejde přesně podle plánu. Humři rezolutně odmítají vylézt zpod kamenů do pastí, které ona a její otec pracně políčili. Spoluostrované, výjimečná sbírka figurek, ji zatahují do svých bizarních ostrovních intrik. A muži na ženění jsou ještě vzácnější než humři. A jelikož lidé z pevniny čím dál víc rybaří ve vodách, jež mají být údajně vyhrazeny ostrovanům, uvědomuje si Linda, že Ostrov nejspíš směřuje k "lokální válce," sérii útoků a odvet, o nichž se ví, že eskalují od sabotáží na pastích a vybavení až k extrémnímu násilí.
Pak, zrovna když má dojem, že se situace už zhoršit nemůže, dojde k něčemu, co ji přiměje přehodnotit vše, o čem se domnívala, že ví o životě, štěstí a humrech.
Autorka využívá svého talentu k úchvatným popisům moře a života na něm i postřehu pro dramata maloměstského života při vyprávění příběhu, který je humorný i dojemný. K nepřehlédnutí je také, jak se vyzná ve všem, o čem píše, počínaje lovením motorů, které spadly přes palubu, a konče nejlepším způsobem přípravy a podávání humra. Humří letopisy jsou povinná četba pro každého, kdo miluje lodi a oceán (a humry), pro každého, kdo někdy v životě došel na křižovatku, a pro každého, kdo se v duchu ptal, jaké by to bylo, žít na velmi malém ostrově. Tato kniha je oslavou rodiny a obce, a znovu prokazuje, že rybáři jsou pořád ještě nejlepší vypravěči na světě.
číst ukázky


 

 
Knihkupectví Jaroslava Gazárková - Czech Republic, e-mail: knihkupectvi@bruntalsko.com
Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies
Doporučujeme: Projekční a stavební kancelář -  Prodej a servis zahradní techniky -  Stavební řezivo  -  Restaurace Lovosice -  půjčovna motorek -  Zakázkové truhlářství -  Moderní webové stránky, ,Moderní webové stránky